Network Çözümleri

Her yerden erişim, maksimum verim!

Bir bilişim sisteminde en önemli unsurlardan biri altyapıdır. Firmanızda gerçekleştireceğiniz herhangi operasyon sırasında oluşacak sorunların en aza indirgenmesi için düzgün planlanmış bir altyapı olmazsa olmazıdır. Atlas Yazılım olarak alanında uzman kişilerden oluşan ekibimiz ile beklenti ve iş planınıza uyacak ağ teknolojileri çözümünü üretiyor, projelendiriyor ve anahtar teslim hizmet sunuyoruz.

Yerel Ağ Çözümleri

Kuruluşların, yerel alan kapsamında; aynı bina veya kurum içerisindeki sunucular, istemciler ve çevresel birimlerin (yazıcı, fax vb.) ihtiyacını verimli bir şekilde karşılayan altyapı modelidir.

Geniş Ağ Çözümleri

Teknolojinin hızlı gelişimi sonucu geniş alan ağlarının kullanımı önemli ölçüde artmıştır. Değişik lokasyonlarda hizmet veren ofislerin ve internet bağlantısı ihtiyacının artması, bulut teknolojileriyle uygulamaların merkezileşmesi, bant genişliği ihtiyacını arttırmakla birlikte farklı trafiklerin akıllı geniş alan ağı çözümleri üzerinden yönetilmesini gerektiriyor. Atlas Yazılım olarak, biz müşteri ihtiyaçları ve de müşterilerin iş alanları dinamiklerine göre ağ yapısını şekillendirip, sonrasında tasarlayarak, geliştirmekteyiz

Altyapı Çözümleri

Bu çözümler içerisinde; bakır kablolama, fiber kablolama, kabinet kurulumu, elektrik kablolama, sistem odası tasarımı, veri merkezi yapılandırması, gazlı söndürme sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, ortam izleme çözümleri tasarımı bulunmaktadır.

Kablosuz Ağ Çözümleri

Kablosuz ağ teknolojileri, operasyonel ve kurulum maliyetleri açısından kablolu ağ çözümlerine uygun bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Kablosuz ağ çözümleri kurumsal çerçevede, kullanıcıların mobil bir platformda hızlı karar almasında sayısız avantajı beraberinde getiriyor.

Ağ Yönetim ve Takip Çözümleri

Ağ yönetim çözümleri; kurumsal şirketlerin dağınık bir coğrafyada bulunan ağlarının tek merkezden yönetiminin sağlanmasını, hem operasyonel maliyet hem de iş sürekliliğinin profesyonel seviyede oluşmasını içerir. Takip sistemleri de, bu tür ağ yönetim sistemlerinin operasyonel durumlarını izlemede ve ağ güvenliğinin ve performansının sağlanmasında sayısız avantajlar getirmektedir.

Avantajları

• Maliyetleri düşürür.

• İş sürekliliğine katkıda bulunur.

• Her yerden erişim avantajlarının kazanılması sayesinde maksimum verimlilik sağlar.